Archivace

Pojmy zálohování a archivace odborná i laická veřejnost poměrně často zaměňuje.
Základní rozdíl mezi oběma je ten, že zálohování dat je několikanásobná kopie produkčních dat a ztráta zálohy neznamená ztrátu dat, kdežto archiv obsahuje samotná data odsunutá z produkčního prostředí. Jejich poškozením, nebo ztrátou přijdeme o data samotná. Archivy tedy obsahují data, ke kterým se již pravidelně nepřistupuje, ale pořád mají pro společnost svůj význam a hodnotu. Data se archivují po definovaný čas, dle firemní politiky a dle zákonných nároků na uchovávání dat. Archiv musí být navíc plně katalogizován a indexován, aby hledání dat v něm netrvalo věčnost. 

Pavel Janků

Pavel Janků

Solution Architect

Elektronický archiv tedy představuje místo, kam společnost ukládá již nepoužívaná, ale přesto důležitá data. Na trhu je dostupná celá řada archivních systémů pro ukládání dat. Mezi nejrozšířenější patří použití pevných disků, magnetických pásek nebo optických médií (CD, DVD, Blue-Ray). Používají se ale i různé kombinace technologií v tzv. hybridních systémech. 
Využijte i vy naše dlouholeté zkušenosti a nechte si poradit od profesionálů jak vybudovat spolehlivý, finančně nenáročný a rychlý archiv.

Proč právě s námi:

  • Dlouholeté zkušenosti s projektováním, výstavbou a provozem datových archivů.
  • Využíváme pouze praxí prověřené technologie a dodavatele, pro zajištění maximální bezpečnosti vašich dat.
  • Dodávky datových archivů na klíč.