Bezdrátové sítě
WIFI

Implementací bezdrátových sítí lze efektivně vyřešit problémy s propojením počítačů do sítě. Umožňují vytváření LAN a WAN sítí bez fyzické konektivity, to jest nezávisle na existující kabeláži. Takto postavené sítě využívají WIFI standardy 802.11(a-ac). Díky bezdrátovým sítím lze ušetřit peníze, zvýšit efektivitu práce a snížit náklady.

 

 

Lubomír Konvička

Lubomír Konvička

Teamleader Presales pro oblast Networks

Počítač, zapojený do bezdrátové sítě, nemusí být jenom klasické PC. Do sítě můžeme připojit i malé přenosné počítače (například spojené se čtečkou čárového kódu), průmyslové počítače, řídící stroje nebo zařízení.  Jedním ze základních požadavků, na který se při budování WIFI sítí zaměřujeme je jejich bezpečnost.
Aplikace bezdrátových technologií v neplacených pásmech 2,4 a 5GHz standardu WiFi nabízí možnost levného propojení objektů. Je vhodná také pro nasazení do skladovacích i výrobních hal, konferenčních místností, památkově chráněných objektů i malých areálů. V takových případech mohou doplnit či úplně nahradit kabelové řešení sítě LAN při větší flexibilitě a nižších nákladech. Efektivní nasazení WiFi sítí je rovněž časté v případě dočasných prostor nebo v průběhu výstavby. Řešení WiFi realizujeme na platformách Cisco Systems a HPE ARUBA.

Proč právě s námi:

  • Na základě podrobné analýzy navrhneme a naprojektujeme efektivní řešení WIFI sítě.
  • Zabezpečíme kompletní dodávku, instalaci a oživení všech aktivních prvků na klíč.
  • Naprojektujeme a implementujeme management sítě, včetně všech potřebných customizací.
  • Poskytujeme servisní a systémovou podporu v průběhu celého životního cyklu WIFI sítě.